Šilkinė skarelė – „Karalių pasaka“

Tikras, prabangus itališkas šilkas

Turime

85.00 

Natūralaus šilko skarelė su M. K. Čiurlionio paveikslo „PASAKA (KARALIŲ PASAKA)“ atvaizdu
Kūrinio autorius: Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Popierius, tempera. 1909. Kūrinio dydis: 70,2 x 75,3 cm.
Šilkinės skarelės dizainas: Jolanta Talaikytė
Gaminio dydis: 67 cm x 67 cm

Šilkinė skarelė pagaminta iš 100% natūralaus Komo šilko. Pagaminta Italijoje.

Tai vienas iš nedaugelio paveikslų, apie kuriuos kalbėjo pats dailininkas. Pasakojimą užrašė Antanas Žmuidzinavičius:

"Išėjo du karaliai į mišką. Bet tu, broliuk, nemanyk, kad tai buvo du paprasti karaliai ir kad tai buvo paprastas miškas. Tai viskas pasakiška, didinga. Miškas toks, jog ant medžių šakų telpa didžiuliai miestai su rūmais, pagodomis, bokštais. Tai vis ant šakų. Tad, pamanyk, kokios tos šakos. Tai šakos, o koki medžiai, kurie turi tokias šakas! O koks visas tokių medžių̨ miškas! Tokiame miške vaikščioja sau tie du karaliai. Bet kokie karaliai, gali suprasti. Jų liemenys prilygsta medžių stuobriams arba dar storesni. Toks pat ir jų ūgis. Žinoma, tai milžinai. Jų pasakiški tautiniai rūbai, išdidžios karūnos... Miškas niaurus, tamsus. Jie vaikščioja ir ieško. Ieško, iš kur tame tamsiame miške lyg šviesa šviečia. Ir jie rado ant žemės, tarp galingų tamsių stuobrių, mažutį saulės šviesa spindintį daiktelį. Vienas karalių paėmė tą spindintį daiktelį į rieškučias, abudu žiūri ir stebisi. Kas čia galėtų būti? Neišmanėliai. Tie didieji karaliai niekad to nesupras. O tai juk paprastas, mums taip gerai visiems žinomas lietuviškas kaimas. Jis spindi pasauliui savo savotiška lietuviška kultūra. Tik jie to nesupranta”.
„Karalių pasaka“ tapo lietuvių meno simboliu.

Daugiau apie šį paveikslą

Šilkinė skarelė – “Karalių pasaka“

Bendradarbiaujant su Nacionaliniu M. K. Čiurlionio dailės muziejumi, sukūrėme šilkinę skarelę su M. K. Čiurlionio paveikslu „Karalių pasaka“.

Skarelių dizainą kūrė žinoma Lietuvos dizainerė, VDA Kostiumo katedros profesorė Jolanta Talaikytė.

Ant šilko skarelių perkeltas unikalus Lietuvos paveldas – M. K. Čiurlionio paveikslai.

Šios skarelės – tai ant išskirtinės kokybės Komo šilko atspaustos M. K. Čiurlionio paveikslų reprodukcijos. Joms naudojamos dailės kūrinių fotografijos iš Nacionalinio M.K. Čiurlionio dailės muziejaus, todėl išlaikomas spalvų autentiškumas.

Komo šilkas išsiskiria ypatinga kokybe. Jis šį Italijos regioną išgarsino visame pasaulyje.  Neįtikėtina, kokie ryšiai sieja Lietuvą ir Komo šilką! Komo ežero pakrantes šilkmedžiais apsodino ir pirmuosius šilkaverpius pačioje XV a. pradžioje  atvežė garsios Italų kunigaikščių giminės  atstovas – Milano kunigaikštis Ludovico Sforza, žymios Lietuvos moters Bonos Sforzos, Žygimanto Senojo žmonos ir Žygimanto Augusto motinos, giminaitis. Nuo to momento pradėjo kurtis Komo ežero šilko pramonė. Laikui bėgant, Komo ežero šilkas sulaukė tokio didelio populiarumo, kad pranoko Kinijos ir Japonijos šilką.

Mūsų užsakymu skaros su M. K. Čiurlionio ir kitų lietuvių dailininkų paveikslų reprodukcijomis gaminamos viename iš Komo šilko fabrikų, kuris specializuojasi meno kūrinių reprodukcijų ant šio prabangaus audinio gamyboje. Jame garsiausių Pasaulio menininkų darbų reprodukcijas ant šilko spausdina unikalias kolekcijas sukaupę Niujorko Metropoliteno, Londono Britų ir daugelis kitų garsių muziejų.