Šilkinė skarelė – „Žvaigždžių sonata“

Tikras, prabangus itališkas šilkas

Turime

85.00 

Natūralaus šilko skarelė su M. K. Čiurlionio paveikslo “ALLEGRO”, iš ciklo SONATA VI (Žvaigždžių sonata) atvaizdu
Kūrinio autorius: Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. 1908. Popierius, tempera. Kūrinio dydis: 72,5 x 61,5 cm.
Šilkinės skarelės dizainas: Jolanta Talaikytė
Gaminio dydis: 67 cm x 67 cm

Šilkinė skarelė pagaminta iš 100% natūralaus Komo šilko. Pagaminta Italijoje.

„Čiurlionio paveiksluose vaizduojami akinantys peizažai, kuriuose kartais atsiskleidžia pirmapradės jėgos, o kartais – paslaptingi, kosmose gelmėse aidintys ritmai, kaip kad „Žvaigždžių sonatoje“, kur jo žvilgsnis švelniai ir lyriškai klaidžioja po tylią laikui nepavaldaus pasaulio platybę. Tai jo sielos vaikystė kartais paima į rankas teptuką, pažadindama tik vaikams duotą gebėjimą matyti daugiau“.
Iš M. K. Čiurlionio pristatymo parodoje „Begalybės forma“. 2021-2022, Udinė, Italija.

Šilkinė skarelė – „Žvaigždžių sonata“

Bendradarbiaujant su Nacionaliniu M. K. Čiurlionio dailės muziejumi, sukūrėme šilkinę skarelę su M. K. Čiurlionio paveikslu „Žvaigždžių sonata“.

Skarelių dizainą kūrė žinoma Lietuvos dizainerė, VDA Kostiumo katedros profesorė Jolanta Talaikytė.

Ant šilko skarelių perkeltas unikalus Lietuvos paveldas – M. K. Čiurlionio paveikslai.

Šios skarelės – tai ant išskirtinės kokybės Komo šilko atspaustos M. K. Čiurlionio paveikslų reprodukcijos. Joms naudojamos dailės kūrinių fotografijos iš Nacionalinio M.K. Čiurlionio dailės muziejaus, todėl išlaikomas spalvų autentiškumas.

Komo šilkas išsiskiria ypatinga kokybe. Jis šį Italijos regioną išgarsino visame pasaulyje.  Neįtikėtina, kokie ryšiai sieja Lietuvą ir Komo šilką! Komo ežero pakrantes šilkmedžiais apsodino ir pirmuosius šilkaverpius pačioje XV a. pradžioje  atvežė garsios Italų kunigaikščių giminės  atstovas – Milano kunigaikštis Ludovico Sforza, žymios Lietuvos moters Bonos Sforzos, Žygimanto Senojo žmonos ir Žygimanto Augusto motinos, giminaitis. Nuo to momento pradėjo kurtis Komo ežero šilko pramonė. Laikui bėgant, Komo ežero šilkas sulaukė tokio didelio populiarumo, kad pranoko Kinijos ir Japonijos šilką.

Mūsų užsakymu skaros su M. K. Čiurlionio ir kitų lietuvių dailininkų paveikslų reprodukcijomis gaminamos viename iš Komo šilko fabrikų, kuris specializuojasi meno kūrinių reprodukcijų ant šio prabangaus audinio gamyboje. Jame garsiausių Pasaulio menininkų darbų reprodukcijas ant šilko spausdina unikalias kolekcijas sukaupę Niujorko Metropoliteno, Londono Britų ir daugelis kitų garsių muziejų.