Šilkinė skarelė – „Pasaka. Karalaitės kelionė“

Tikras, prabangus itališkas šilkas

Turime

85.00 

Natūralaus šilko skarelė su M. K. Čiurlionio paveikslo „Pasaka. Karalaitės kelionė“ atvaizdu
Kūrinio autorius: Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. 1907. Popierius, tempera. Kūrinio dydis: 62,6 x 71,9 cm.
Šilkinės skarelės dizainas: Jolanta Talaikytė
Gaminio dydis: 67 cm x 67 cm

Šilkinė skarelė pagaminta iš 100% natūralaus Komo šilko. Pagaminta Italijoje.

„Kartą ėjo juodu per pievą, visą nusėta pražydėjusiomis pienėmis su sidabriniais pūkeliais. Marija nusiskynė dvi pienes ir pasakė:
- Žiūrėk, kokios jos gražios, švelnios ir tylios.
Jos draugas atsakė:
- Jos kaip žmogaus gyvenimas – nežinia, kada nuskrieja, išnyksta. Jos jautrios visokioms permainoms, - tik ramybė gali jas išsaugoti.
Marija:
- Laimė, bičiulystė, meilė – tai kažkas labai subtilaus – kaip tie pūkeliai.
Čiurlionis atsakė:
- Kažkas labai trapaus, kaip stiklinis rutulys, šviesos pripildytas, kurį reikia nešti atsargiai, kad mažiausias pūstelėjimas nesulaužytų, neužgesintų nuostabios šviesos“.

Iš Jadvygos Čiurlionytės knygoje „Atsiminimai apie MK Čiurlionį“ publikuotų Marijos Moravskos, pirmos ir slaptos dailininko meilės, prisiminimų apie jos draugystę su Čiurlioniu.

Šilkinė skarelė – „Pasaka. Karalaitės kelionė“

Bendradarbiaujant su Nacionaliniu M. K. Čiurlionio dailės muziejumi, sukūrėme šilkinę skarelę su M. K. Čiurlionio paveikslu „Pasaka. Karalaitės kelionė“.

Skarelių dizainą kūrė žinoma Lietuvos dizainerė, VDA Kostiumo katedros profesorė Jolanta Talaikytė.

Ant šilko skarelių perkeltas unikalus Lietuvos paveldas – M. K. Čiurlionio paveikslai.

Šios skarelės – tai ant išskirtinės kokybės Komo šilko atspaustos M. K. Čiurlionio paveikslų reprodukcijos. Joms naudojamos dailės kūrinių fotografijos iš Nacionalinio M.K. Čiurlionio dailės muziejaus, todėl išlaikomas spalvų autentiškumas.

Komo šilkas išsiskiria ypatinga kokybe. Jis šį Italijos regioną išgarsino visame pasaulyje.  Neįtikėtina, kokie ryšiai sieja Lietuvą ir Komo šilką! Komo ežero pakrantes šilkmedžiais apsodino ir pirmuosius šilkaverpius pačioje XV a. pradžioje  atvežė garsios Italų kunigaikščių giminės  atstovas – Milano kunigaikštis Ludovico Sforza, žymios Lietuvos moters Bonos Sforzos, Žygimanto Senojo žmonos ir Žygimanto Augusto motinos, giminaitis. Nuo to momento pradėjo kurtis Komo ežero šilko pramonė. Laikui bėgant, Komo ežero šilkas sulaukė tokio didelio populiarumo, kad pranoko Kinijos ir Japonijos šilką.

Mūsų užsakymu skaros su M. K. Čiurlionio ir kitų lietuvių dailininkų paveikslų reprodukcijomis gaminamos viename iš Komo šilko fabrikų, kuris specializuojasi meno kūrinių reprodukcijų ant šio prabangaus audinio gamyboje. Jame garsiausių Pasaulio menininkų darbų reprodukcijas ant šilko spausdina unikalias kolekcijas sukaupę Niujorko Metropoliteno, Londono Britų ir daugelis kitų garsių muziejų.