Šilkinė georgette skarelė – „Angelėliai (Rojus)“

Tikras, prabangus itališkas šilkas

Turime

85.00 

Originalaus, registruoto dizaino natūralaus šilko žoržeto (georgette) skarelė su M. K. Čiurlionio paveikslo „Angelėliai (Rojus)“ atvaizdu.

Produkto kodas: MSK-MKC-1-2-3

Kūrinio autorius: Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. 1909. Kartonas, tempera. Kūrinio dydis: 47 x 61.8 cm.

Skarelės dydis: 67 x 67 cm

Šilkinė skarelė pagaminta iš 100% natūralaus georgette audimo Komo šilko. Lietuvoje jį dar vadiname žodžetu. Tai prabangus, lengvas, minkštas ir kartu tvirtas permatomas, audinys, turintis unikalų matinį paviršių. Jis nesiglamžo, gražiai krenta ir yra ypač plastiškas. Šis audinys nuo seno yra laikomas mados ir dizaino favoritu. Gracingai nuo menkiausio oro virpesio plazdanti žoržeto skarelė kuria ypatingai  elegantišką, moterišką stilių.

K. Čiurlionio vardas įpareigoja laikytis aukščiausios kokybės, todėl skarelių gamybą patikėjome patyrusiems italų meistrams, daugiau nei šimtą metų veikiančiai šeimos įmonei, kuri specializuojasi šilko skarelių su meno kūrinių atvaizdais gamyboje.

Šilkines garsių pasaulio dailininkų paveikslų reprodukcijas ji gamina žinomų Londono, Paryžiaus, Niujorko muziejų užsakymu.

Matiniame, perregimame audinio paviršiuje puikiai atsiskleidžia  M. K. Čiurlionio paveikslų siužetų subtilumas, detalės, spalvos ir atspalviai. Paveikslas vienodai ryškiai atsispaudžia ant abiejų skarelės pusių.

Originalus, specialiai šiam paveikslui sukurtas puošnus skarelės krašto dizainas pabrėžia meno kūrinio grožį, bet jo neužgožia. Kraštas skarelei labai svarbus, nes užsirišus tampa labiausiai matoma dalimi.  Kurdami jo dizainą į kraštą iškėlėme  charakteringą paveikslo fragmentą.  Krašto spalvų ir linijų ritmas atspindi meno kūrinio nuotaiką, skarelę paverčia prašmatniu aksesuaru.  Laikantis prabangių šilko skarų siuvimo tradicijos, jos dygsnis po dygsnio kruopščiai ir meistriškai apsiūtos rankomis.

Dėl spaudos, audinio kokybės, apsiuvimo ir originalaus dizaino šias skareles drįstame vadinti prabangiomis, vertomis M. K. Čiurlionio vardo ir kūrybos.

Tai daugiau nei skarelė. Tai dalelė stebuklingo begalinio M. K. Čiurlionio pasaulio. Jo kūriniai yra tapę sava ir artima lietuviškojo identiteto dalimi, kuria norisi didžiuotis.

Šia skarele gražu puoštis, ją malonu jausti. Ją norisi dovanoti, nes genijaus sukurtas meno kūrinys pasako daug daugiau nei gali žodžiai. Tai ir Lietuvos kultūrą reprezentuojantis suvenyras, sukurtas bendradarbiaujant su Nacionaliniu M. K. Čiurlionio dailės muziejumi.

„Mes buvome ramūs – Tu šypsojais, o didelis liūtas ir liūtė nuolankiai laižė Tavo pėdas. Atsimenu net tavo žodžius:
– Žinai, kodėl nebijome? – sakei, – nes mes, nors ir numirtume, suvargus mūsų kūnui, – susitiksime kituose kraštuose, ir taip visada Tu ir Aš, nes esame Amžinybė ir Begalybė“.
M. K. Čiurlionis. Iš laiško Sofijai.

Šilkinė skarelė – „Angelėliai (Rojus)“

Bendradarbiaujant su Nacionaliniu M. K. Čiurlionio dailės muziejumi, sukūrėme šilkinę skarelę su M. K. Čiurlionio paveikslu „Angelėliai (Rojus)“.

Skarelių dizainą kūrė žinoma Lietuvos dizainerė, VDA Kostiumo katedros profesorė Jolanta Talaikytė.

Ant šilko skarelių perkeltas unikalus Lietuvos paveldas – M. K. Čiurlionio paveikslai.

Šios skarelės – tai ant išskirtinės kokybės Komo šilko atspaustos M. K. Čiurlionio paveikslų reprodukcijos. Joms naudojamos dailės kūrinių fotografijos iš Nacionalinio M.K. Čiurlionio dailės muziejaus, todėl išlaikomas spalvų autentiškumas.

Komo šilkas išsiskiria ypatinga kokybe. Jis šį Italijos regioną išgarsino visame pasaulyje.  Neįtikėtina, kokie ryšiai sieja Lietuvą ir Komo šilką! Komo ežero pakrantes šilkmedžiais apsodino ir pirmuosius šilkaverpius pačioje XV a. pradžioje  atvežė garsios Italų kunigaikščių giminės  atstovas – Milano kunigaikštis Ludovico Sforza, žymios Lietuvos moters Bonos Sforzos, Žygimanto Senojo žmonos ir Žygimanto Augusto motinos, giminaitis. Nuo to momento pradėjo kurtis Komo ežero šilko pramonė. Laikui bėgant, Komo ežero šilkas sulaukė tokio didelio populiarumo, kad pranoko Kinijos ir Japonijos šilką.

Mūsų užsakymu skaros su M. K. Čiurlionio ir kitų lietuvių dailininkų paveikslų reprodukcijomis gaminamos viename iš Komo šilko fabrikų, kuris specializuojasi meno kūrinių reprodukcijų ant šio prabangaus audinio gamyboje. Jame garsiausių Pasaulio menininkų darbų reprodukcijas ant šilko spausdina unikalias kolekcijas sukaupę Niujorko Metropoliteno, Londono Britų ir daugelis kitų garsių muziejų.