Šilkinė skara „Pasaulio sutvėrimas X“

Tikras, prabangus itališkas šilkas

Turime

135.00 

Natūralaus šilko skara su M. K. Čiurlionio paveikslo „Pasaulio sutvėrimas X“ atvaizdu
Kūrinio autorius: Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. 1905/6. Popierius, tempera. Kūrinio dydis: 36,5 × 30,3 cm.
Šilkinės skaros dizainas: Jolanta Talaikytė
Gaminio dydis: 87 cm x 87 cm

Šilkinė skara pagaminta iš 100% natūralaus Komo šilko. Pagaminta Italijoje.

„Jo (Čiurlionio) širdžiai buvo ankšta ir nyku priklausyti nuo laikrodžio ratukų pasisukimų, kurie periodizuoja mūsų Planetos gyvenimą. Jis mylėjo gamtą ir norėjo ją giliau įprasminti, išlaisvinti iš pedantiško laiko ir erdvės tikslaus matavimo, praturtinti ją minties skrydžiu ir papuošti fantastiškais paradoksais“.

Jadvyga Čiurlionytė. „Atsiminimai apie MK Čiurlionį“.

Šilkinė skara – “Pasaulio sutvėrimas X”

Bendradarbiaujant su Nacionaliniu M. K. Čiurlionio dailės muziejumi, kuriamos išskirtinės ir prabangios šilkinės skaros – M. K. Čiurlionio paveikslai. Ant šilko skarų perkeltas unikalus Lietuvos paveldas – išskirtiniai M.K. Čiurlionio kūriniai.

Didelė šilkinė skara – prabangus aksesuaras, ryškiai matomas aprangoje. Parišta po paltu ar lietpalčiu ji maloniai šildo ir suteikia išskirtinės elegancijos. Didele skara apsigobus pečius, pasak dizainerės Jolantos Talaikytės, ta pati suknelė ir palaidinė įgaus visai naują vaizdą. O sudėjus ir kraštuose lengvai sukabinus dvi skaras,  galime pagal savo skonį susikurti lengvai plazdančią vasarinę palaidinę.

Šios šilkinės skaros – tai ant išskirtinės kokybės Komo šilko atspaustos M. K. Čiurlionio paveikslų reprodukcijos. Joms naudojamos dailės kūrinių fotografijos iš Nacionalinio M.K. Čiurlionio dailės muziejaus, todėl išlaikomas spalvų autentiškumas.

Komo šilkas išsiskiria ypatinga kokybe. Jis šį Italijos regioną išgarsino visame pasaulyje.  Neįtikėtina, kokie ryšiai sieja Lietuvą ir Komo šilką! Komo ežero pakrantes šilkmedžiais apsodino ir pirmuosius šilkaverpius pačioje XV a. pradžioje  atvežė garsios Italų kunigaikščių giminės  atstovas – Milano kunigaikštis Ludovico Sforza, žymios Lietuvos moters Bonos Sforzos, Žygimanto Senojo žmonos ir Žygimanto Augusto motinos, giminaitis. Nuo to momento pradėjo kurtis Komo ežero šilko pramonė. Laikui bėgant, Komo ežero šilkas sulaukė tokio didelio populiarumo, kad pranoko Kinijos ir Japonijos šilką.

Mūsų užsakymu skaros su M. K. Čiurlionio ir kitų lietuvių dailininkų paveikslų reprodukcijomis gaminamos viename iš Komo šilko fabrikų, kuris specializuojasi meno kūrinių reprodukcijų ant šio prabangaus audinio gamyboje. Jame garsiausių Pasaulio menininkų darbų reprodukcijas ant šilko spausdina unikalias kolekcijas sukaupę Niujorko Metropoliteno, Londono Britų ir daugelis kitų garsių muziejų.