Šilkinė skara – „Angelėliai (Rojus)“

Tikras, prabangus itališkas šilkas

Turime

135.00 

Natūralaus šilko skara su M. K. Čiurlionio paveikslo „Angelėliai (Rojus)“ atvaizdu
Kūrinio autorius: Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. 1909. Kartonas, tempera. Kūrinio dydis: 47 x 61.8 cm.
Šilkinės skaros dizainas: Jolanta Talaikytė
Gaminio dydis: 87 cm x 87 cm

Šilkinė skara pagaminta iš 100% natūralaus Komo šilko. Pagaminta Italijoje.

„Mes buvome ramūs – Tu šypsojais, o didelis liūtas ir liūtė laižė nuolankiai laižė Tavo pėdas. Atsimenu net tavo žodžius:
– Žinai, kodėl nebijome? – sakei, – nes mes, nors ir numirtume, suvargus mūsų kūnui, – susitiksime kituose kraštuose, ir taip visada Tu ir Aš, nes esame Amžinybė ir Begalybė“.
M.K.Čiurliomis. Iš laiško Sofijai.

Šilkinė skara – “Angelėliai (Rojus)”

Bendradarbiaujant su Nacionaliniu M. K. Čiurlionio dailės muziejumi, kuriamos išskirtinės ir prabangios šilkinės skaros – M. K. Čiurlionio paveikslai. Ant šilko skarų perkeltas unikalus Lietuvos paveldas – išskirtiniai M.K. Čiurlionio kūriniai.

Didelė šilkinė skara – prabangus aksesuaras, ryškiai matomas aprangoje. Parišta po paltu ar lietpalčiu ji maloniai šildo ir suteikia išskirtinės elegancijos. Didele skara apsigobus pečius, pasak dizainerės Jolantos Talaikytės, ta pati suknelė ir palaidinė įgaus visai naują vaizdą. O sudėjus ir kraštuose lengvai sukabinus dvi skaras,  galime pagal savo skonį susikurti lengvai plazdančią vasarinę palaidinę.

Šios šilkinės skaros – tai ant išskirtinės kokybės Komo šilko atspaustos M. K. Čiurlionio paveikslų reprodukcijos. Joms naudojamos dailės kūrinių fotografijos iš Nacionalinio M.K. Čiurlionio dailės muziejaus, todėl išlaikomas spalvų autentiškumas.

Komo šilkas išsiskiria ypatinga kokybe. Jis šį Italijos regioną išgarsino visame pasaulyje.  Neįtikėtina, kokie ryšiai sieja Lietuvą ir Komo šilką! Komo ežero pakrantes šilkmedžiais apsodino ir pirmuosius šilkaverpius pačioje XV a. pradžioje  atvežė garsios Italų kunigaikščių giminės  atstovas – Milano kunigaikštis Ludovico Sforza, žymios Lietuvos moters Bonos Sforzos, Žygimanto Senojo žmonos ir Žygimanto Augusto motinos, giminaitis. Nuo to momento pradėjo kurtis Komo ežero šilko pramonė. Laikui bėgant, Komo ežero šilkas sulaukė tokio didelio populiarumo, kad pranoko Kinijos ir Japonijos šilką.

Mūsų užsakymu skaros su M. K. Čiurlionio ir kitų lietuvių dailininkų paveikslų reprodukcijomis gaminamos viename iš Komo šilko fabrikų, kuris specializuojasi meno kūrinių reprodukcijų ant šio prabangaus audinio gamyboje. Jame garsiausių Pasaulio menininkų darbų reprodukcijas ant šilko spausdina unikalias kolekcijas sukaupę Niujorko Metropoliteno, Londono Britų ir daugelis kitų garsių muziejų.